تبلیغات
جادوی سکوت"سکوت سرشار از سخنان ناگفته است" - مطالب تیر 1387

جادوی سکوت"سکوت سرشار از سخنان ناگفته است"

سلام دوستان ...

 

تالاسمی

تصویر ذهنی دختران امروز از «زن» بودن و «مادر» بودن، تصاویر «كلوزآپ»ی است از آنچه تاكنون دیده‌اند، شنیده‌اند و خیلی اوقات هاج و واج محو این نقش‌ها مانده‌اند. نقش‌هایی كه گاهی چنان دور از دسترس و «سوررئال» می‌شود كه پذیرش و بازی كردن در قالب آنها ترسناك می‌شود.

دختران هم نسل من كه همیشه در مناسبات اجتماعی و در درگیری با علامت‌های روزمره شده ریاضی «مساوی»اند با مادران فردا، «كم» می‌شوند از هر چه رفتار كه در شأن‌شان نیست، «جمع» می‌شوند با همه صفات خوب، با مهربانی، عطوفت، گذشت، فداكاری، صبر، پذیرش سختی‌ها و ... «تقسیم» می‌شوند در نقش‌های متعدد همسر بودن، مادر بودن، سرپرست بودن و...، هراسی غریب دارند این روزها؛ هراس از نقش‌هایی كه مسوولیتی سنگین به دنبال دارند.

  

تالاسمی

تصاویر و نقش‌های پیچیده‌ای كه هر یك مستحق تقدیراند و ما چه ساده در قضاوت‌های گاه ناعادلانه این نقش‌های واقعی را نادیده می‌گیریم و وظیفه می‌انگاریم و فقط به طراحی پوستری كلیشه‌ای و ثابت از مادر در قالب زنی رنجور با چشمان همیشه خیس، بسنده می‌كنیم؛ غافل از این كه تصاویر واقعی چیزی فراتر از این كلیشه‌های پیش پا افتاده می‌گویند؛ همان تصاویری كه دختران امروز از ترسیم آنها هراس دارند و نمی‌دانند این ترس از كجا نشأت می‌گیرد.

می‌ترسیم فراموش كنیم، لحظه‌هایی را كه بی‌هیچ اجازه‌ای در وجود تو زیستیم، فراموش كنیم سختی روزهایی را كه تحمل كردی و لابه‌لای همه دردها همه حواست به این بود كه بند ناف به دور گردن ما نپیچد؛ فراموش كنیم كه تو لذت بردی حتی از لگد زدن‌های ما وقتی جنینی گستاخ بودیم در وجود تو.

 می‌ترسیم فراموش كنیم كه به هر بهانه‌ای ما را از زیر قرآن خدا رد می‌كردی و كاسه‌ای آب بدرقه راهمان تا برگردیم سالم و سرحال. باز هم برایمان دعا كن، مثل همیشه كه دل خوش دعاهای تو هستیم. دعا كن برای ما كه تردید داریم در وسع ظرفیت‌مان برای كنار آمدن با این همه دغدغه‌های بی‌پایان وقتی در قالب مادری مهربان می‌رویم

  

تالاسمی


و در آخر هم از طرف خودم و امید روز مادر و هفته زن رو به تمام مادران و زنان بخصوص مادران و زنان تالاسمی و مادران شكیبا و مهربان ‌ بیماران تالاسمی تبریك میگیم و امیدواریم همیشه مهر و محبت و دعای خیر مادر  شامل حالتون باشه.

 

در این‌ ضمن‌ به اطلاع تمام دوستان و دوستداران عزیز تالاسمی می رسانیم كه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) و هفته زن و مادر بازارچه ی با عنوان "بازارچه عرضه مستقیم توانمندیهای زنان استان مازندران" در پاركینگ روشن خیابان قارن ساری از 2 تا 31 تیر از ساعت 10 صبح الی 10 شب(از ساعت 1 تا 4 بعد از ظهر وقت نماز و تعطیل است) برگزار می باشد .

بدینگونه از همین جا از تمام شما دوستان عزیزم دعوت می كنیم كه با حضور سبزتان ما رو یاری دهید.

بر گزار كنندگان:

دفتر امور بانوان و خانواده استانداری * فرمانداری ساری- شهرداری ساری * شورای شهر ساری – بخشداری * نیروی انتظامی – راهنمایی و رانندگی * جمعیت دوستداران بهزیستی  * موسسئه گل یاس * اتحادیه صنایع دستی * شركت بین المللی كارآفرینی نور عشق طه * انجمن فرهنگی ورزشی بانوان اسراء مازندران * صنایع و معادن- اتاق تعاون- اداره كل تعاون * بهزیستی- میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری * فرهنگ و ارشاد اسلامی- اماكن * انجمن خیریه خدیجه كبری(س) * انجمن بانوان نیكو كار حضرت فاطمه الزهرا(س) * انجمن خیریه نورالهدی * كانون فرهنگی اجتماعی بانوان مازندران  و  انجمن حمایت از بیماران تالاسمی استان مازندران

 


نوشته شده در پنجشنبه 6 تیر 1387 ساعت 02:06 ق.ظ توسط امید نظرات |


كد قالب جدید قالب های پیچك